ТАРАС ЖИЛІН / TARAS ZHYLIN

Учасник бойових дій, учасник Революції Гідності, експерт з тактичної та цивільної медицини

Я народився в 1971 році, в місті Нововолинськ. Через 2 роки переїхав на Донеччину, а вже за 22 роки — ми з сім’єю переїхали на Полтавщину.

Після школи поступив в педагогічне училище в м. Єйськ. На першому році навчання був призваний до лав Збройних сил Радянського союзу. Після проходження військової служби повернувся до навчання, а вже по закінченню повернувся в Україну та почав працювати в школі в Козельщинському районі Полтавської області.

Потім був Майдан, на який я потрапив 01 грудня 2013 року. Приймав участь в усіх подіях того часу: на Грушевського, під час розстрілу «Небесної Сотні». Був в медичній службі Майдану, точніше в мобільних групах. Бачив все, що там відбувалося на власні очі, всі ті жахіття, пам’ятаю кожне обличчя загиблого та пораненого. І, мабуть, буду пам’ятати все своє життя.

Після подій на Майдані Незалежності почав активно займатися громадською та волонтерською діяльністю щодо розбудови та забезпечення української армії, приймали біженців з Криму та Донбасу.

А вже 05 вересня 2014 року я пішов до військомату й був призваний до лав Збройних Сил України, в медичну роту 57-й ОМПБр. Приймав участь в боях за н.п. Водяне, Зайцеве, Дзержинськ Донецької області, був інструктором з тактичної медицини.

А 21 день участі в пеклі «Дебальцевського котлу» назавжди вкарбувалися в мою пам’ять. Там отримав поранення, контузію, та був вивезений звідти до військового шпиталю. Після шпиталю повернувся до бригади та продовжив військову службу до наказу про демобілізацію.

За час військової служби в ЗСУ підвищував кваліфікацію з тактичної медицини за стандартами НАТО в Естонії, пройшовши повний курс «Тактичний медик».

Після військової служби перевчився на цивільного парамедика за програмою НАТО «Наука заради миру і безпеки». Пройшовши конкурсний відбір поїхав на навчання до Румунії, де отримав кваліфікацію «Тренер з домедичної підготовки».

По поверненню в Україну почав працювати тренером з тактичної та цивільної медицини (до медичної підготовки) для працівників органів внутрішніх справ, в Національній академії внутрішніх справ, де пропрацював 4 роки. Оскільки здоров’я погіршилося, тому був змушений звільнитися з академії.

Наразі я продовжую займатися громадською діяльністю, надаю послуги з масажу, пишу та видаю як власні, так і в співавторстві, книжки та методичні матеріали з «Тактичної та цивільної медицини», наприклад: «Надання домедичної допомоги»: метод. рек. / Т. П. Жилін, Т. Г. Нагайник, О. В. Чуприна. – Харків, 2020. – 132 с. (https://library.gov.ua/nadannya-domedychnoyi-dopomogy/).

Також було опубліковано серію навчальних відео роликів з домедичної підготовки при Навчально-тренувальному центрі домедичної підготовки НАВС, на яких я проводжу заняття як тренер. Ці відео можна переглянути тут: http://surl.li/bgyfw.

 

Оскільки я жив в багатьох містах на Заході України, Центрі, Сході, тому вважаю що «вся Україна в мені», я українець, цим пишаюсь, і це мене мотивує до дій.

 

Також слушно буде пригадати та процитувати фразу George Herbert «Do not wait, the time will never be« just right». Start where you stand, and work with whatever tools you may have at your command, and better tools will be found as you go along», яка в перекладі українською: «Не варто очікувати слушного часу. Час ніколи не буде «слушним». Починайте щось робити прямо зараз, працюючи над тим, що вже є у вашій команді, а кращі способи і методи знайдуться під час руху вперед».

 

Проєкт реалізується в межах програми «Активні Громадяни» Британської Ради, що співфінансується Посольством Великої Британії в Україні.