РОМАН ЛЯХ / ROMAN LYAKH

Учасник бойових дій, юрист, волонтер, громадський активіст

Я народився  в маленькому німецькому містечку Нойштрелітц 4 грудня 1977 року, у  сім’ї військовослужбовця. Мої батьки є простими людьми: мама домогосподарка, а тато, за життя, був військовослужбовцем Збройних сил СРСР, у званні прапорщик проходив службу на вузлі зв’язку.

У віці  трьох років з мамою переїхав в с. Кривуші Кременчуцького р-ну Полтавської обл..

Закінчив школу в 1993 році, а в 1996 році закінчив СПТУ-20 м. Кременчука за спеціальністю «Електромонтажник».

З грудня 1996 року по червень 1998 року проходив строкову військову службу  в смт. Десна. На початку служби пройшов учбову підготовку на посаду командир відділення-начальник командно-штабної машини.

З травня 1999 року по вересень 2015 року проходив службу в органах внутрішніх справ на різних посадах.

В 2015 році підписав контракт зі Збройними силами України. Службу проходив в різних військових частинах і на різних посадах, від командира відділення до командира окремого взводу. У 2017 році я вперше, в складі бойової військової частини, потрапив до зони бойових дій на сході України, де тривала антитерористична операція на території Донецької та Луганської областей. Моя перша ротація в зону бойових дій тривала майже рік.

Бойові побратими були різних національностей і професій. Інколи, по поверненню з бойових завдань, у вільний час, під гітару або акардіон з побратимами співали пісні нашої «молодості», підтримуючи свій бойовий дух.

Багато часу приділялось навчанням та відточуванню навичок виконання бойових задач. Адже це запорука виживання на війні.

Саме перебування в зоні бойових дій на сході України повністю змінило мою уяву про життя. Перебуваючи за крок від смерті починаєш по іншому дивитися  на світ. Починаєш цінити справжні речі: посмішку матері, щасливі оченята доньки і сина, подяку від побратима за прикриту спину тощо.

В 2021 році, я звільнився з військової служби у зв’язку з отриманим пораненням. Після звільнення з лав Збройних сил України, я став шукати шляхи самореалізації в цивільному житті. Процес реабілітації проходив важко, я втратив свою сім’ю, процес відновлення здоров’я проходив повільно роботу знайти не міг. Після моєї участі в зоні бойових дій на сході України роботодавці м. Кременчук не приймають мене на роботу бо є статус «Ветеран» та інвалідність.

Але завдяки моїй наполегливості та цілеспрямованості і підтримці бойових побратимів я зміг  відновитись як фізично , так і психологічно, активно займаюся громадською та волонтерською діяльністю й саморозвитком – проходжу тренінги, вебінари, лекції, читаю книги, планую започаткувати власну справи в агросекторі.

 

«Можливість ніколи до вас в двері сама не постукає. Вона з’явиться лише тоді, коли ви ці двері виб’єте» / «Opportunity does not knock, it presents itself when you beat down the door» — Kyle Chandler

 

Проєкт реалізується в межах програми «Активні Громадяни» Британської Ради, що співфінансується Посольством Великої Британії в Україні.