ОЛЕГ БАЖАН / OLEG BAZHAN

Учасник бойових дій, приватний детектив, головний тренер ФК «КРЕМІНЬ-АТО», заступник голови громадської організації «Правозахисне об’єднання «ФЕМІДА»

 

Я народився та виріс в місті Кременчук, що на Полтавщині. Закінчив в 1975 році школу №20 м. Кременчука. У 1985 році пішов працювати на завод учнем слюсаря-ремонтника, а згодом став слюсарем-ремонтником ІІ розряду. В тому ж році був призваний на строкову військову службу до лав Збройних сил Радянського союзу. Після звільнення з військової служби повернувся працювати за завод та, згодом, поступив на навчання до Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г.Короленка на факультет «Історія та право» на денне відділення.

За свої студентські роки активно приймав участь в археологічних розкопках Книшівського городища скіфського часу (VІІ-IV сторіччя до н.е.) в Гадяцькому р-ні Полтавської області.

Хто міг в той час знати, що цей досвіт стане в нагоді? Але, згодився, як в службі в МВС, так в бойових діях.

Після закінчення інституту поступив на службу в органи внутрішніх справ України. Пройшов шлях від оперуповноваженого карного розшуку до начальника міліції. У 2002 році закінчив Національну академію внутрішніх справ України, за спеціальністю «Правознавство». У 2009 році був звільнений у зв’язку з виходом на пенсію в званні «Підполковник міліції». Потім працював радником голови правління ПРАТ «КременчукГаз» та успішно займався бізнесом, як приватний детектив.

Коли почалася Революція Гідності в Києві в 2013 році, я був її активним учасником та пройшов події Євромайдану від початку й до кінця. Після Євромайдану пішов добровольцем на російсько-Українську війну, де служив у складі бойової бригади до грудня 2017 року та був звільнений за станом здоров’я, внаслідок поранення.

З дитинства займаюся футболом, неймовірно люблю цей вид спорту.

Після звільнення з лав Збройних сил України тривалий час проходив реабілітацію та адаптацію до цивільного життя. Почав активно займатися спортом. А в минулому році мене запросили стати головним тренером Футбольної команди «КРЕМІНЬ-АТО» м. Кременчук.

Я живу з переконанням, що кожен має займатися своїм внутрішнім саморозвитком, не можна відступати та здаватися. Рух – це життя!

Проєкт реалізується в межах програми «Активні Громадяни» Британської Ради, що співфінансується Посольством Великої Британії в Україні.