ІГОР СОЛОД / IGOR SOLOD

Учасник бойових дій, учасник триатлону Iron Man


Я Ігор Солод, вкінці літа 2018 року повернувся з війни, яка і зараз відбувається на Сході України. Ще до війни давалися взнаки спортивні травми, були певні проблеми і хребтом, і з колінами. Все життя займався спортом, а тут за станом здоров’я перестав, хоча і жалкував про це. 

Мої побратими, знаючи про цю ситуацію, скинули мені відеоролик про Чемпіонат світу з тріатлону, що відбувся  у жовтні 2018 року. Це був Iron Man (Залізна людина), де треба було пливти чотири км, потім велосипедом проїхати 180 км і пробігти марафонську дистанцію  у 42 км 200 м.

Чемпіонат відбувався на Гавайських островах, США, місто Кона. Раз на рік там збираються найкращі Iron Man світу, які, виборовши на це право (так званий Slot), приймають участь у цьому змаганні.

І коли я побачив, як без рук пливуть, без ніг біжать (у прямому сенсі, без перебільшень) —  я був вражений! Це мене настільки підхльостнуло, що я пішов по лікарям, які, в принципі, дозволили мені плавання, їзду на велосипеді, а от по бігу були великі питання, бо це сильне компресійне навантаження.

І ось усіми цими видами спорту я і зайнявся, хоча раніше саме ними не займався ніколи.

Це був кінець 2018, початок 2019 року.

Вже в кінці 2019 року я вже пробіг свій перший напівмарафон за дві години, а у наступному, 2020 році я прийняв участь у таких же змаганнях по тріатлону, на олімпійських дистанціях і у “половинці” Iron Man (м. Харків), де треба було 2 км пропливти, 90 км проїхати і 21 км пробігти.

Я вперше пройшов таку дистанцію, здолав, не зважаючи ні на що. І мені це сподобалось. Там же познайомився зі своїм майбутнім тренером, Ігорем Ковтуном, і вже через 16 тижнів я прийняв участь у Iron Man (Турція), поліпшив свій результат і зрозумів, що можна долати такі дистанції, приймати участь у змаганнях такого високого рівня.

І по сьогоднішній день я тримаю себе в тонусі, що рекомендую робити і всім, а особливо — ветеранам.

 

До речі, буде влучно пригадати слова Nikos Kazantzakis: «In order to succeed, we must first believe that we can», що в перекладі означає: «Хочете досягти успіху? Необхідно спочатку повірити, що ви це можете!».

 

Проєкт реалізується в межах програми «Активні Громадяни» Британської Ради, що співфінансується Посольством Великої Британії в Україні.