Гендерна рівність як стратегія майбутнього

Головою ГО «Правозахисне об’єднання «Феміда», адвокатом Артемом Грисюком було проведено науково-практичний семінар на тему «Гендерна рівність як стратегія майбутнього» в Кременчуцькому льотному коледжі Харківського національного університету внутрішніх справ, за запрошенням відповідальної з гендерних питань кандидатки економічних наук Марини Петченко (http://klk.univd.edu.ua/uk/news/1003).

Під час семінару студенти дізналися історію розвитку ґендерного законодавства, які міжнародні документи ратифіковані Україною, розглянули поняття «Право», «Стать», «Ґендер», «Дискримінація» та інші.

Також студенти ознайомилися з державною політикою щодо запобігання та протидії дискримінації, яка направлена на:

— недопущення дискримінації;

— застосування позитивних дій;

— створення умов для своєчасного виявлення фактів дискримінації та забезпечення ефективного захисту осіб та/або груп осіб, які постраждали від дискримінації;

— виховання і пропаганду серед населення України поваги до осіб незалежно від їх певних ознак, поширення просвітницької діяльності у цій сфері.

За результатами семінару студенти дізналися, що в Україні боротьба з дискримінацією ведеться не шляхом знищення проблеми імперативно «зверху-вниз», а навпаки «з низів» — і це є вірним рішенням. Насильно змінити суспільні настрої не вийде імперативними діями, до того ж це суперечитиме основним ідеям демократичного суспільства. А ось змінити ситуацію, у тому числі і безпосередньо у самих ЗМІ, шляхом просвітництва суспільства та виведенням його на новий рівень розуміння таких категорій — є гідним для демократичного суспільства вибором.

Окремо висловлюємо вдячність за запрошення к.е.н. Марині ПЕТЧЕНКО, яка є відповідальною з гендерних питань в Кременчуцькому льотному коледжі Харківського національного університету внутрішніх справ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.