Комунікація судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні

9-10 серпня 2021 року голова ГО «ПО «ФЕМІДА» Артем ГРИСЮК мав нагоду прийняти участь у тренінгумоделюванні «Комунікація судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні» від команди ГО «Вектор прав людини» та загалом команди проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості».

Радий повідомити, що ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людини в межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» підготували «Настільний путівник висвітлення справ, пов’язаних із збройним конфліктом в Україні«, який відповість на такі питання:

● Де межа між таємницею слідства і прозорістю судової системи?

● Що судам, правоохоронним та безпековим органам можна писати в пресрелізах щодо справ, пов’язаних із збройним конфліктом в Україні, а чого не варто?

Це перша в Україні публікація, що містить позиції представників(-ць) судів, правоохоронних та безпекових органів, щодо того що варто висвітлювати про справи, пов’язані зі збройним конфліктом, аналіз українського законодавства і міжнародний досвід у цьому питанні.

Посібник містить інформацію про особливості комунікації справ, пов’язаних з збройним конфліктом і буде корисним не лише прессекретарям(-кам) судів, а у усім, хто висвітлює такі справи зокрема у державних органах, медіа, громадських об’єднаннях. У виданні містяться макети пресрелізів та аналіз конкретних складних кейсів висвітлення судових справ. Також у Посібнику подано 21 позицію представників(-ць) судів, прокуратури про інформацію, яку можна публікувати в пресрелізах та за яких умов, а також перелік інформації, яку не слід публічно висвітлювати. Такі позиції зібрані під час опитувань та заходів, проведених ГО «Вектор прав людини». Відповіді на ключові питання базувалися на ґрунтовному аналізі таких матеріалів:

● установчі документи міжнародних профільних інституцій: документи Організації Об’єднаних Націй, Ради Європи, Європейського суду з прав людини;

● досвіди 15 країн Західної Європи: Австрія, Англія та Уельс, Бельгія, Болгарія, Данія, Ірландія, Іспанія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Португалія, Румунія, Франція, Хорватія, Швеція;

● 32 основних позицій Кримінального процесуального кодексу України щодо змісту роботи судів та органів досудового слідства;

● результати опитування представників(-ць) судів, правоохоронних та безпекових органів. Також автор посібника, Олег Мартиненко, зазначив, що міжнародні профільні інституції, установчі документи яких проаналізовані в посібнику, “заохочують займати проактивну позицію у висвітленні судових справ”.

Завантажити посібник можна за посиланням — http://hrvector.org/publikacziyi/21-10-25-ww1 Посібник підготовлений в межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості», що реалізується ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійна ініціатива за права людини. Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Прес-служба Ради суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора України нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Координаційний центр з надання правової допомоги. Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародний фонд «Відродження» та проєкту UNDP Ukraine / ПРООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Udenrigsministeriet Міністерства закордонних справ Данії. Більше дізнатись про проєкт та переглянути відео попередніх заходів можна за посиланням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.